PCKZ

Kurs operatora wózków widłowych

Kurs operatora wózków widłowych

Kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych (II WJO)

Kurs prowadzony zgodnie z programem uzgodnionym z Urzędem Dozoru Technicznego w Warszawie oddział w Poznaniu – nr decyzji 19-63/3/16.

CENA 620 zł (cena za kurs z egzaminem UDT)
Dowiedz się więcej

CEL SZKOLENIA:

Przygotowanie do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych (z wyłączeniem specjalizowanych) oraz bezpiecznej wymiany butli gazowej.

DOKUMENTY UZYSKANE PO SZKOLENIU:

Po zdaniu egzaminu zaświadczenie wydane przez Urząd Dozoru Technicznego potwierdzające nabyte uprawnienia.

Koszt – 171,94 zł

ORGANIZACJA SZKOLENIA:

  • czas trwania kursu 5 dni
  • pierwsze 2 dni – zajęcia teoretyczne od godz. 14.30
  • następne dni – zajęcia praktyczne (godzina ustalana indywidualnie z instruktorem)
  • 5 dzień – egzamin wewnętrzny

WYMAGANIA WOBEC KANDYDATA:

  • ukończone 18 lat
  • wykształcenie co najmniej podstawowe
  • zaświadczenie lekarskie (nie dotyczy osób kierowanych przez pracodawcę) - wzór w PLIKACH DO POBRANIA
  • wzór zaświadczenia lekarskiego

DODATKOWE INFORMACJE:

W programie ujęto tematy związane z bezpieczną obsługą i wymianą butli gazowych w wózkach jezdniowych.

Dlaczego warto zrobić kurs na wózki widłowe?

Każdy kandydat zapewne ma powód, dla którego podejmuje się zrobienia takiego kursu. Nie każda osoba zdaje sobie jednak sprawę z tego, że za sprawą takiego kursu znacznie łatwiej będzie nam na przykład szukać nowej pracy. Wiele stanowisk, szczególnie takich, które dotyczą pracy w magazynie, tego wymagają i oczekują od pracowników, że będą w stanie pełnić taką funkcję jak operator wózka widłowego. Kurs przygotowujący w zaledwie kilka dni sprawi, że opanujemy obsługę wózków jezdniowych, jak również w bezpieczny sposób będziemy potrafili wymienić butlę gazową.

Jakby tego było mało, uzyskując licencję operatora jesteśmy upoważnieni do obsługi wózków w zasadzie przez całe nasze życie, gdyż uprawnianie wydawane są bezterminowo. Warto przy tym pamiętać, że po uzyskaniu odpowiedniego certyfikatu będziemy mogli pracować nie tylko w granicach kraju, ale także w krajach członkowskich Unii Europejskiej właśnie jako operator wózka widłowego. Kurs obejmuje również szkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz higieny prac, co jest tylko i wyłącznie dodatkowym dla nas plusem. Za przeprowadzenie szkolenia odpowiada natomiast doświadczona osoba, której wskazówki będziemy mogli potem wykorzystać przy różnego rodzaju sytuacjach.

Dlaczego firmy chcą, aby pracownicy robili kursy na wózki widłowe?

Wiele firm i przedsiębiorstw zachęca swoich pracowników, aby podjęli szkolenie, dzięki któremu potem będą mogli pracować jako operator wózka widłowego. Kurs nie jest drogi, a na dodatek często odbywa się w zasadzie na przestrzeni kilku dni, dzięki czemu pracownik w bardzo szybkim czasie może nabyć zupełnie nowe kwalifikacje. Operatorów wózków widłowych potrzebują przede wszystkim duże firmy, które posiadają wielkopowierzchniowe magazyny, ale również przedsiębiorstwa budowlane czy zakłady produkcyjne. Ogółem, osób z tego typu uprawnienia poszukają biznesy z naprawdę przeróżnych branż, dzięki czemu po ukończeniu takiego kursu mamy ogromne szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy.

Sam pracodawca dobrze wie, że wysyłając swoich pracowników na takie szkolenia w znaczący sposób wpływa na wydajność swojej firmy. Pamiętajmy bowiem o tym, że za takie szkolenie odpowiada zazwyczaj doświadczony już instruktor lub operator wózka widłowego. Kurs dotyczy zresztą nie tylko zagadnień praktycznych, ale również teoretycznych, dzięki czemu kursanci wiedzą nie tylko w jaki sposób obsługiwać wózek, ale też inne przydatne rzeczy. Wszystko to powoduje, że po ukończeniu szkolenia pracownik jest o wiele bardziej sprawny i ma zdecydowanie zwiększoną wydajność. Potrafi zrobić więcej, przenieść więcej towaru i równocześnie wie, na co uważać, dzięki czemu znacznie rzadziej dochodzi do uszkodzenia towaru.

Kto powinien zrobić kurs na wózki widłowe?

Zapisać się na taki kurs powinny przede wszystkim osoby, które mają problemy ze znalezieniem pracy – wszak im większe mamy kwalifikacje, tym większa szansa, że w końcu znajdziemy dobrze płatną pracę. Dodatkowo, uzyskując odpowiedni certyfikat, będziemy mogli korzystać z naszych uprawnień także poza granicami naszego kraju, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam szukać pracy za granicą. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale także w innych krajach można naprawdę dobrze zarabiać jako operator wózka widłowego. Kurs na pewno nam w tym pomoże.

Na szkolenie powinny zapisać się także osoby już pracujące w magazynach o wielkiej powierzchni czy też w zakładach produkcyjnych dużych przedsiębiorstw. Sami pracodawcy często organizują zresztą tego typu kursy, licząc na podniesienie kwalifikacji swoich pracowników, co w dalszej kolejności ma przełożyć się na podniesienie wydajności firmy oraz ograniczenie strat. Bardzo ważne jest bowiem, aby na magazynie czy na hali produkcyjnej znajdował się przynajmniej jeden, dobrze wyszkolony, a najlepiej doświadczony operator wózka widłowego. Kurs co prawda nie od razu stworzy z nas świetnych fachowców, ale to pierwszy krok w tym kierunku.

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe i kto może się na niego zapisać?

Cena takiego kursu wynosi 400 zł, a sam czas trwania wynosi pięć dni. W tym czasie kursanci przejdą nie tylko przez zajęcia teoretyczne, ale także zajęcia praktyczne. Cały kurs zakończy się egzaminem wewnętrznym w ostatnim dniu szkolenia, po którym zdający będą doskonale przygotowani do pracy jako operator wózka widłowego. Kurs ma na celu także przygotowanie uczestników do bezpiecznego przeprowadzenia procesu wymiany butli gazowej.

Jeśli natomiast chodzi o wymagania, jakie powinien spełniać kandydat to zapisać może się oczywiście osoba pełnoletnia, to znaczy taka, która w dniu zapisania się ukończyła 18 lat. Wymagane jest także co najmniej podstawowe wykształcenie, a jeśli na kurs nie zostaliśmy skierowani przez pracodawcę to konieczne będzie również przedstawienie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego. Ukończenie szkolenia z sukcesem oznacza, że możemy uzyskać zezwolenie na obsługę wózka widłowego.

Kontakt
Skontaktuj się z nami
telefon
Telefon stacjonarny
61 662 40 13
telefon
Telefon mobilny
+48 507 111 032
email
Adres e-mail
biuro@pckz.poznan.pl